Možná někdo namítne, že na takovou práci nemá a že to co udělá bytový architekt, by rozhodně nikdy nezvládl. Je pravdou, že skutečně práce bytového designéra obnáší více, než si jen můžeme pomyslet a v mnoha případech se ani bez jeho pomoci a doporučení neobejdeme. To ale nic nemění na věci, že nyní si můžeme vyzkoušet jeho pozici a tak trochu ho zastoupit. Nemusíme se obávat, bude to pouze výběr vhodného bytového doplňku a to bychom skutečně mohli zvládnout sami. Budeme vybírat zásuvky a vypínače do bytu, případně rovnou do celého domu, včetně venkovních prostorů. Výběr možná nebude ten nejjednodušší, jelikož produktů se na trhu vyskytuje více, než dost.

kabely

Jak na to?

  1. Vypínače i zásuvky by měly především doplňovat celkový vzhled interiéru. Dnes je velkou výhodou, že se dají vybírat z různé nabídky nejen provedení, ale zároveň barev a tudíž vše lze snadno kombinovat s malbou, nábytkem nebo i stylem bytu. Také i místností, kdy pro dětský pokoj se dají vtipně dovybavit malováním nebo obrázkem.

zástrčka

  1. Určitě bude dobré si vybírat takové prvky, které budou splňovat i bezpečnostní kritéria. Hlavně když budou v rodině děti. Je možné si vybrat takovou dětskou pojistku s clonkou na otvorech v zásuvce.
  2. Pokud budeme tyto prvky instalovat ven, tak určitě je na místě vybrat správné krytí, IP 44 je naprosto vyhovující.
  3. K vypínačům se skutečně dají pěkně sladit zásuvky, zvláště když si vše nakoupíme u jednoho výrobce.  Schneider asfora nabízí ve stejném provedení televizní a datové zásuvky, termostaty, ovladače na žaluzie, zvonky, stmívače a další praktické doplňky.
  4. Efektivní řada asfora má tu výhodu, že má modulární strojky a dá se s nimi pracovat velmi rychle a skutečně pohodlně. Barevná škála sice není tak bohatá jako jiné řady, ale na druhou stranu zářivě bílá nebo krémová barva nikdy nezradí a obě dvě se dají skutečně skvěle kombinovat nebo doplnit o nějakou další dekoraci.

3.5/5 - (2 votes)