Když se řekne cestování směrem na východ, nejednou se starší generace zatváří klidně i dost znechuceně a zatratí tuto myšlenku. A to v případě, kdy se mluví o některé ze zemí bývalého Sovětského svazu. A příčiny, proč tato generace nepovažuje ‚zemi, kde zítra již znamená včera‘, za ideální k navštívení, si tu určitě není třeba dlouze rozepisovat. Zkrátka a dobře je tu doposud přetrvávající hořkost z osmašedesátého roku, neblahé zkušenosti z dob od tohoto až po sametovou revoluci nebo vzpomínky na to, že jakkoliv se tato země povinně velebila, nestálo to tam za nic. A vlastně ani porevoluční léta nenahrávala příliš sblížení a vylepšení image postsovětských zemí, především Ruska.

Ale to rozhodně neznamená, že by nebyla dejme tomu Moskva místem, kam se dá cestovat, a to z nejrůznějších důvodů. Dnes už žijeme v jiné době, a tudíž se i tato stala vyhledávanou destinací pro nejrůznější cestovatele, turisty nevyjímaje.

silueta letadla

Do dnešní Moskvy se od nás dá vyrazit jak z Prahy, tak i z Karlových Varů, a k přistání tam si lze zvolit rovněž hned z několika letišť. A vybírat si pochopitelně nemusíme jenom letiště, na výběr je i z leteckých společností a pochopitelně je důležitým kritériem nejednou i cena letenky.

A kde si pořídit letenky Praha Moskva, aby člověk zbytečně neutrácel těžce vydělané peníze? Pokud je zájemce o tyto obeznámený s realitou, pokud je dostatečně v obraze, volí právě tento vyhledávač. A to proto, že do něj stačí zadat jenom zvolený cíl a datum a rázem se mu objeví celá řada nabídek, z nichž si lze věru vybírat.

letadlo nad zemí

A tak nejeden z nás dokáže na zmíněném letu, tedy na cestě do Moskvy, i citelně ušetřit. Protože zde sežene i takové nabídky, jaké se nabízejí jenom ojediněle a jež jsou cenově více než atraktivní.

A tak se může dostat na letiště Domodědovo, Šeremetěvo či Vnukovo kdokoliv z našinců. A může se přesvědčit třeba i o tom, že dnešní Moskva už není ‚Moskvou‘, již jsme znali z dob minula. A k níž jsme se z logických důvodů často nechtěli znát.

3.5/5 - (2 votes)