Zažijte Livraria Lello
Jedno z nejkrásnějších knihkupectví na světě se stalo mimořádně slavným díky oblíbenosti u J.K. Rowlingové (autorka Harryho Pottera). Knihkupectví je v provozu od roku 1906 a je jednou z nejoblíbenějších a nejrušnějších památek v Portu.

Navštivte vinný sklep
Porto je město, které je známé svým výborným portským vínem a nejen tím. Portské se vyrábí v údolí Douro a v regionu Vinho Verde na severu od Porta. K dispozici je mnoho sklípků, které nabízí mnoho vzorků na výběr i k ochutnání. Ta nejlepší jako je Graham´s Port Lodge a Taylor´s Port najdete v sousedním městě Vila Nova de Gaia.
most v Portu

Městské umění Azulejo

Dlaždice Azulejo jsou jedinečné a pro Portugalsko typické. Používají se k výzdobě budov, ulic a domů. V Portu jsou nejznámějšími památkami Estação São Bento, Igreja de Santo Ildefonso a Igreja do Carmo. Azulejos jsou prakticky po celém městě.

Dejte si drink u řeky Douro

Ribeira je jednou z nejoblíbenějších čtvrtí s kavárnami a restauracemi s nádhernými výhledy např. na známé portské mosty. Relaxujte a pozorujte okolní dění na terase se sklenkou vína nebo piva.

Piknik s výhledem

Porto je plné nádherných terasovitých zahrad, kde se mohou místní obyvatelé a návštěvníci procházet nebo jen tak sedět a vychutnávat si krásné výhledy. Sbalte si piknikový košík třeba z místně známého trhu Bolhão a sedněte si venku.

Navštivte pláž

Pobřeží na severu je o něco drsnější a velmi romantické a Porto Foz do Douro má zase typickou promenádu Pergola da Foz.
port venus

Udělejte si selfie z Dom Luis I Bridge

Most postavený na konci 19. Století je jednou z ikonických struktur Porta. Vrchol mostu nabízí jeden z nejpozoruhodnějších výhledů ve městě. Most má také nižší úroveň, která je vhodnější pro chodce se strachem z výšek.

Navštivte festival

Nejlepší čas kulturní akce je léto, kdy celé Portugalsko ožívá hudbou, venkovním vařením a spoustou oslav. I když nenarazíte na festival přímo v Portu, je velká pravděpodobnost, že jedno z nedalekých měst nějaký pořádá. Festivaly jsou skvělým způsobem, jak získat autentickou chuť portugalské kultury.