Proto je ovšem třeba něco dělat. Některá hospodyně lítá s hadrem celé dny a nikdo nesmí udělat sebemenší přestupek proti jejím nařízením. Každé smítko prachu je ihned setřeno a po podlaze by se nemělo chodit. Tato žena je nervózní jak stará panna, když vysavač skoro hodinu nevysával a bez prachovky v ruce neudělá tato dáma ani krok. Vy se smějete, ale takovýto extrém skutečně existuje a existovat bude. 

vysávání

Druhý takový je ten, že člověk neuklízí vůbec a kašle na všechno. Takže kdyby se k němu nastěhovaly prasátka, nevšimne si toho. Co říkáte? Zápach? Jo ano, máte pravdu na ten smrad jsem zapomněl, ale domnívám se, že by si ta prasátka zvykla. Takovýto člověk to má doma jako v kurníku, a to ještě urážím slepice. I tyto extrémy jsem viděl na vlastní oči. Stejně jako první.  

Domnívám se, že nejlepší a optimální je takový ten zlatý střed. Něco jako ani ryba ani rak. Uklízet ano, ale běhat za člověkem s hadrem v ruce asi ne. Jistá nečistota prostě je a s tím se dá dělat jen to, že se občas třeba vytře podlaha. Ostatně, dnes, v době automatizace a robotizace to přece není žádný problém. Hospodyně se nemusí skoro o nic starat. Nádobí umyje myčka, prádlo vypere pračka a podlahu zamete a vytře robot. Kdyby tak ještě uměl vytřít prach, nebo vysypat a utřít popelníky, to by bylo.  

čistící prostředky

To by byla už rozmazlenost nemyslíte? To by člověk nedělal vůbec nic a vyváděl by jen samé skopičiny. Ale hezká myšlenka to je, to zase musím uznat.  

Kdo si doma sám hospodaří, tak ten ví, co to občas bývá za fušku. Jen nákup čistících prostředků. Co to stojí peněz a času. A při tom by se tyto prostředky ani všude hned používat nemusely. Máme doma přece ocet, sůl, prášek do pečiva, to jsou takoví drobní pomocníci, kteří nám pomohou udržet čistotu. Jsou lacinější a šetrnější než klasické přípravky koupené v drogerii. Zkuste je někdy a uvidíte.