Není na světě člověka, který by to neznal. Každý alespoň v nějakém období to zažil. Nevíte o čem mluvím? Dám vám typický příklad. Ráno vstanete, provedete hygienu, uděláte si snídani, jdete do práce nebo do školy. Někdy si den zpestříte nakupováním. Poté přijdete domů, vykonáte nějaké domácí práce či pracovní resty. A až nyní si dopřejete relaxační hodinku. Pokud jste rodiči, nemusím vám tu psát, že najít pro sebe chvilku je nemožné. Maximálně zvládnete si při nějaké jiné aktivitě pustit televizi. Opět následuje večeře, hygiena a celý denní cyklus zakončíte uložením se do postele. A takhle se to opakuje každý den. Připadá vám, že je vše nalinkované a máte pocit, že nic nestíháte. Říkáte si, že tenhle popis sedí přesně na vás? Máte tolik povinností, aktivit a schůzek, že na některé z nich zapomínáte a okolí je na vás naštvané? Dejte tomu jednou provždy červenou!

Žena držící si hlavu a zakrývající si oči.

V první řadě se pokuste zklidnit svou psychiku. Ať už prostřednictvím dechových cvičení nebo sportem. Pořiďte si diář, kam si budete vše zapisovat a mějte ho neustále u sebe. Nejen, že budete mít o všem přehled, ale ulevíte vaším mozkovým závitům, takže vás alespoň nebude bolet hlava.

Máte toho moc? Nebojte se říct ne, nemáte žádné super schopnosti, abyste vše stíhali. Hlavně nezapomínejte na to, že jste jen člověk, proto je důležité, abyste měli i chvilku pro sebe. Snad nejdůležitější radou je, naučit se zvládat stresové situace, zbytečně se nenervovat a řešit problémy s klidem. Ano, je to těžké, ale mám svoje motto. „Nevěřím, že něco nejde.“ Říkejte si to také a uvidíte, že se vám vše bude dělat snáz.
relaxující žena

Kdybych mě v podstatě shrnout obsah článku, důležité je se naučit rozdělit čas, tak, jak vám to bude vyhovovat. Nežijeme věčně a máme právo na odpočinek. Nejsme stroje, abychom dělali od nevidím do nevidím. Pokud vám váš život nevyhovuje, nebojte se ho změnit. Věřte, že to pak bude stojí za to.