Ocitnout se v tíživé finanční situaci můžeme snadněji, než i myslíme. Důležité je ale ovšem, abychom se z této skutečnosti nehroutili a hledali efektivní řešení. To pro mnohé představuje bankovní či nebankovní úvěr. Pro kterou z těchto možností se ale rozhodnout?

Hra s časem

V případě, kdy se nachází v tíživé finanční situaci, není dobré tuto skutečnost podcenit. Ba ale naopak hledat řešení, které nám z ní pomůže co nejrychleji. Řešením je tedy bankovní půjčka. Ovšem u té je potřeba počítat s delším schvalovacím procesem. Bankovní instituce přistupují ke každému žadateli individuálně, to znamená jediné – složitá byrokracie, papírování a dlouhá čekací lhůta na vyjádření ze strany banky.

Financování nemovitosti

V případě, kdy vás tíží svízelná finanční situace se tak vždy vyplatí raději sáhnout po nebankovní půjčce. Tu je možné vyřídit snadno i online bez osobní návštěvy na pobočce. Většina nebankovních společností totiž pracuje s automatickým schvalovacím procesem, díky kterému může žadatel o úvěr vidět vyjádření již několik minut od odeslání žádosti.

Ovšem nebankovní společnosti nenabízí jenom rychlé spotřebitelské úvěry, ale třeba i nebankovní americké hypotéky. I zde je zapotřebí ručit nemovitostí ve větší hodnotě, než je výše úvěru. Přeci jenom jsou ale nebankovní hypotéky v mnohých ohledech benevolentnější, než je tomu v případě bank.

Benevolentní podmínky

Benevolentní podmínky

Ne každému banka žádost o úvěr schválí, čím dál častěji se musí žadatelé smiřovat i s druhou variantou. I když je v současné době na trhu přebytek likvidity a banky doslova bojují o každého nového klienta, proti nim stojí složitá legislativa, která jim dává za povinnost důkladnou lustraci každého nového žadatele. Za zamítnutým úvěrem je tak zapotřebí stále hledat spíše zákonem stanovené podmínky, nikoliv neochotu bank. Za benevolentnějšími podmínkami musíte právě do nebankovních společností.