Když si pořídíte nový mobilní dům, celoročně obyvatelný a zateplený, budete v něm trávit jen zlomek svého času. Proč tomu tak je, na to je snadná odpověď, máte totiž zahradu. Mobilní domy se zpravidla nestaví na betonové parkovací ploše uprostřed měst, ale poskytují výhodu trávit volný čas v přírodě, mezi stromy, skalničkami, na trávníku, v altánu, pod pergolou, na terase u bazénu, zkrátka někde, kam dopadají sluneční paprsky, kde si prozpěvují ptáci, a kde je hlavně klid.

květinová zahrada

Schází nám klid – žít v mobilním domě znamená vyhnout se městským nástrahám, které na nepřipravené jedince číhají doslova na každém kroku. Bývá tu znečištěné ovzduší, různí zlodějíčci, překupníci, lidé sevření závistí, workoholici, drogově závislí a mnoho dalších podobných existencí. V takovém prostředí musíte být spíše ve střehu, než se uvolnit a přestat vnímat okolní svět např. v meditaci.

meloun na zahradě

Dejte přednost pravým hodnotám – ty pravé životní hodnoty se obvykle neslučují s hromaděním majetku a konkurenčním bojem. Moudří lidé si uvědomují, že ke spokojenému životu stačí docela málo, a hlavně že je to tvůrčí proces. A právě mobilní dům v rekreační lokalitě, mimo městský ruch, vám umožní být kreativní a žít život po svém, jak se vám zachce.

Plodiny z vlastní zahrádky – mobilní dům se zahradou je také možnost, orientovat se na zdravější životní styl, začít více nakupovat v prodejnách zdravé výživy a méně v hypermarketech, dát přednost spíše rostlinné stravě s vyloučením rafinovaného cukru a bílé mouky, a s možností vypěstovat si vlastní zeleninu, například hlávkový salát, ředkvičky, červenou řepu, vodnici, jahody, meruňky, jablka, mrkev, celer, cibuli, anebo třeba i dýně Hokkaidó. Sklizeň produktů z vlastní zahrady, to je vždy potěšující událost, která se líbí hlavně dětem, ale samozřejmě i každému, kdo se snaží o svůj vlastní tvůrčí záměr.