Péče o pleť, kůži, vlasy a celkově péče o celé tělo je pro fyzické i psychické zdraví velmi důležitá. Je dobré myslet na to, že je třeba udržovat v dobré kondici nejen naše tělo, ale také mysl. Péče o duševní i tělesné zdraví by mělo být součástí každodenního života. Dopřát si během dne odpočinek, relaxaci i fyzickou aktivitu dle aktuální potřeby. Procházky či cvičení v přírodě pomohou posílit tělo a vyčistit mysl. Pro duševní zdraví je také potřeba dělat něco, co nás baví, naplňuje a dodává nám energii. Činnost, která nás pohltí tak, že zapomeneme i na čas.

péče o zdraví

V rámci péče o fyzické zdraví se toho napsalo mnoho. Základem je dbát na zdravý životní styl. Pít dostatek tekutin, pravidelně jíst vyváženou stravu, mít přiměřenou fyzickou aktivitu, ale také odpočinek a kvalitní spánek. Pro oba aspekty našeho zdraví je dobré mít také práci, která nás baví, zdravé vztahy a být spokojený i v partnerských vztazích.

V rámci péče o fyzické zdraví je třeba myslet na vyvážený přísun vitamínů, minerálů a dalších prvků. Také je třeba myslet na to, že každé tělo je jedinečné a i s věkem se jeho potřeby mění. Také jsou rozdíly v pohlaví. Ženy, ale i muži často také ke zdravému životnímu stylu a veškeré péči přidávají i doplňky stravy aby své tělo ještě více podpořili a udělali mu dobře. Osvědčeným doplňkem je například i kolagen v prášku. A proč zrovna on? Má totiž mnoho pozitivních účinků na tělo.

mast na pleť

Kolagen tak působí hlavně na pleť. Kolagen působí na pružnost pokožky a tím ovlivňuje vznik a hloubku vrásek. Zlepšením pružnosti pleti dochází také k účinkům při celulitidě. Kolagen, ale neovlivňuje jen pleť, ale používá se i na kloubní aparát. Také má účinky na vlasy a nehty. Je dobré ho využívat preventivně i při již vzniklých obtížích ať už z pletí nebo z kloubního aparátu. Mnoho žen ho začne používat s přibývajícím věkem. A i ten pocit, že tělu dopřávám něco kvalitního a prospěšného dělá zázraky.