Předvánoční spěch a nervozita ohledně úklidu a zvelebení domova, o tom vědí nejlépe ženy, které chtějí mít svoji domácnost pro své nejbližší v dokonalém souladu.
tepelné čerpadlo

Ale to se netýká jenom času o vánocích, ale to samé se opakuje určitě několikrát do roka, zvlášť o svátcích, kdy se setkává celá rodina. Na jaře, kdy jarní sluníčko a vzduch má úplně jinou vůni, takže mít otevřené okno téměř po celý den je paráda. A jarní úklid domácnosti je naprosto jiný, více radostný, než v zimních měsících. A navíc se nemusí už topit!
Ti, co nežijí ve vlastních rodinných domech, tak se o teplo svého domova nemusí velmi starat. Většinou jsou tyto bytové domy vytápěny lokálně, kde v současnosti tepelná plynová čerpadla jsou velmi efektivní. Každá domácnost má možnost si teplotu ve svém bytě regulovat podle své potřeby. Dobrou regulací si dokážete ve svém domově zajistit jak příjemné teplo, které vás nemusí stát ani mnoho peněz.
knihy u krbu
Co se týká vytápění rodinných domů, starší domácnosti mají ještě teplovodní vytápění. Používá se jak plynový kotel, tak kotel na spalování tuhých s možností tepelného čerpadla. Ti, kteří mají nové rodinné domy nebo si je zrekonstruovali, tak využívají v hojné míře vytápěné podlahy a teplovzdušné vytápění.
 Abychom měli domov, který je příjemně vytopen, tak to stojí nemalé peníze. Minimální náklady s teplem domácnost dosáhne relativně jen tehdy, pokud využívá obnovitelné zdroje elektřiny, jako je například sluneční energie. Ale to je v době, kdy je dostatek sluneční energie. Pokud není, tak stejně v takovém domě se využívá nějaké jiné doplňkové vytápění, za které se musí samozřejmě platit.
smog nad vesnicí
Co je v zimních měsících nepříjemné, tak to je nedostatečné větrání, které má mnoho negativních vlivů na zdraví všech obyvatel v dané domácnosti.
Lidé, kteří mají své domovy v oblastech, kde je často velmi špatný vzduch, nemohou kvůli smogu a inverzím větrat, tak by si určitě měli pořídit kvalitní čističku s ionizátorem vzduchu.  Nové čističky vzduchu s ionizátorem díky moderním technologiím jsou na velmi vysoké úrovni. Tyto čističky vám zajistí:
    v  nízkou energetickou nenáročnost
    v  bezhlučnost
    v  účinnost vyčištění vzduchu je téměř 100 % spočívá v tom, že vás zbaví téměř veškerého polétavého prachu, zbaví vás plísní, různých baktérií, cigaretového kouře, pylů a jiných alergenů. Pokud žijete v blízkosti chemiček, na filtru těchto čističek ulpí i různé chemikálie.
 Pohoda domova je nejenom o mezilidských vztazích, ale týká se jak čistého vzduchu, tak příjemně vytopené domácnosti.