Ano, je tomu tak, bazén není pouze okrasou zahrady a zábavou pro Vaše děti, ale také starostí. Musíte se o něj pravidelně starat a dodávat bazénové vodě všechno, co je potřeba, aby byla vhodná ke koupání. Péče o bazénovou vodu nemusí zabrat moc času a nemusí být nijak náročná, pokud využíváte těch správných přípravků pro úpravu a údržbu bazénové vody. Bohužel nestačí pouze sem tam vhodit do vody nějakou tu chlorovou tabletu, ale i tak se nemusíte bát, že byste péčí o bazén strávili celý den.

batole v kruhu
Bazénová voda potřebuje pravidelnou chloraci, ale také musí mít hodnoty PH ve správné výšce. Jakmile jsou tyto hodnoty zvýšené, je nutné použít přípravek PH mínus, protože zvýšené hodnoty tohoto faktoru mají velký vliv na funkci chlorových přípravků a mohly by způsobovat množení bakterií a řas v bazénové vodě. Ke zvýšení těchto hodnot může dojít samovolně také, pokud používáte k ošetření bazénové vody salinizační jednotku. Solný roztok automaticky zvyšuje tyto faktory a tak je důležité používat PH mínus pravidelně.
Samozřejmě PH mínus není jediným přípravkem bazénové chemie, který je potřebný k údržbě bazénové vody. Samozřejmostí jsou chlorové tablety a samozřejmě také algicid proti řasám, nesmíte zapomínat také na změkčovač vody, pokud máte tvrdou vodu. Důležitým pomocníkem každého majitele bazénu je samozřejmě tester. Je důležité za pomocí testeru pravidelně kontrolovat kvalitu vody, a to alespoň dvakrát týdně. Právě díky testeru zjistíte, v jakých hodnotách se nachází jak chlor tak také PH vody.
kovové schůdky
K dokonale čisté vodě je zapotřebí nejen odstraňovat z vody bakterie, mikroby a řasy, ale také mechanické nečistoty, které se dostanou do bazénu v průběhu koupání na nohou koupající či vlivem počasí. K tomu Vám pomohou kvalitní síťky a filtrace či bazénový vysavač. Proto neváhejte a vyberte si z naší nabídky všechno potřebné pro opravdu kvalitní péči o Váš bazén.