Chystáte se na dovolenou a spolu s vámi i malé miminko ve věku kojenců či batolat? Proč ne, alespoň změníte prostředí, a zejména, pokud žijete ve městě, setřesete ze sebe všechny stresové podněty, co jich je ve městech přehršel. Je velmi pravděpodobné, že spolu s vámi si to do přírody namíří i dětský kočárek. V dnešní době je velký zájem o kočárky trojkombinace, což jsou vlastně dva kočárky v jednom – na jeden podvozek lze umístit buď verzi hlubokou anebo sportovní a třetí částí trojkombinace je dětská autosedačka.

kočárek na hraní

U kočárků, s nimiž cestujete na delší vzdálenost a využíváte je pro pohyb v náročnějším terénu, např. na mořské pláži nebo na horských svazích, je základním předpokladem robustní kovový rám uchycený na odpruženém podvozku a kola většího průměru. Velká kola snáze překonávají i náročnější překážky, což si dobře uvědomíte zejména tehdy, porovnáte-li mezi sebou klasickou trojkombinaci a kočárek typu golfek. Komfort využívání dětských kočárků zvyšují i úložné prostory, umístěné na podvozku pod korbou, a také jednodílná rukojeť pro snazší vedení stroje jednou rukou.

kočárek pro holčičku

Barevný kočárek by neměla být jen fikce

Kočárek pro holčičku by měl být především barevný. Děti velmi citlivě vnímají barevný svět kolem nás a barvy jim také pomáhají formovat osobnost. Jinými slovy, pokud děti uzavřete již v kočárku do temné kobky, budou se cítit stísněně a může to vyvolat i závažná duševní onemocnění. Snažte se jim proto vytvářet co nejpestřejší barevné prostředí, kde se pohybují, týká se to hraček, oblečení, hygienických potřeb a samozřejmě i vnitřní části kočárku.

Barevný kočárek také lépe působí na maminku a další osoby, které s ním přijdou do styku, je známo, že pestré barvy zlepšují náladu a pomáhají vnímat svět kolem sebe veseleji a více s nadhledem. U tmavých kočárků se pak stává, že jsou lidé více sevření, vystresovaní a podráždění.