Autofólie nejsou nutností, kterou by muselo vaše auto mít, ale rozhodně se vám vyplatí. Především v případě, kdy chcete zvýšit ochranu svých pasažérů i svého vozila. Autofólie se vyrábí v nejrůznějších typech. Mohou být vyrobeny z nejrůznějších materiálů a s různou propustností světla. Je samozřejmě důležité, aby stupeň nepropustnosti splňoval zákonem dané podmínky. Ty se liší dle toho, o jaké okno na vašem autě se jedná.

auto

Takové fólie mají různou funkci. Slouží jako bezpečnostní prvek, ochrana proti zlodějům a nejčastěji jako ochrana před slunečním zářením. Sluneční paprsky pronikající do auta mohou být nepříjemné z mnoha důvodů a proto určitě přítomnost autofólie oceníte. Sami víte, jak nepříjemné je, pokud vám svítí sluneční paprsky do očí. To může zásadně ovlivnit i vaše řidičské schopnosti. Samozřejmě, můžete redukovat přítomnost paprsků pomocí sklápějícího stínidla nad místem řidiče, ale to je ne vždy účinné. Autofólie je v tomto případě účinnější a může ušetřit paprsků i třeba pasažéry na zadních sedadlech. Sluce také ničí interiér vašeho vozidla. Některé materiály jsou ke slunci více citlivé než jiné a i když v automobilech se většinou používají poměrně odolné materiály, pokud máte převážnou část roku auto vystavené slunci, dochází chtě nechtě k opotřebení. Autofólie dokáže toto opotřebení výrazně zpomalit nebo mu úplně zabránit.

auto

V letních dnech také oceníte přítomnost této vychytávky. Co může být nepříjemnějšího, než když nasednete do auta, které bylo celý den vystaveno slunci? A pokud vám ještě chybí, nebo nefunguje klimatizace? Většinou je auto tak zahřáté, že v něm vydržíte jen stěží. Autofólie dokážou zmírnit i právě působení slunce v tomto slova smyslu. Z vašeho auta již nebude sauna, ale příjemné místo, kde se naopak můžete trochu ochladit, když uniknete slunečním paprskům.