Záleží vám na vašem vzhledu? Pokud ano, neznamená to, že jste povrchní. Naše estetická stránka je velmi důležitá, a to zejména tehdy, pokud je součástí naší pracovní náplně práce a komunikace s jinými lidmi. Zásadní profesní okamžiky mnohých z nás jsou spojeny s prezentací na veřejnosti, která v sobě zahrnuje jistou míru profesionálního vystupování. K tomu, abychom působili dostatečně upraveně a dojmem, že se staráme o svůj zevnějšek, potřebujeme samozřejmě kromě komunikačních a rétorických dovedností také příjemné vzezření.

foto modelka

Naše celková vizáž hraje roli především v rámci prvního dojmu. První dojem je všemi známý fenomén a ačkoli víme, že je velmi důležité nabrat na něj zřetel při celkovém hodnocení našeho komunikačního partnera, stejně tak je nám známo, jak snadno si tento dojem z vnější stránky druhých lidí ukotvíme ve své paměti a jak obtížné je jej měnit. Protože bychom na tuto oblast měli klást dostatečný důraz i ve svém životě a co nejvíce se starat o to, abychom vypadali upraveně, čistě a elegantně.

Jak toho docílit? Základním předpokladem jsou samozřejmě oblasti kolem našeho obličeje, které většina lidí vidí jako první. Pozornost bychom však měli věnovat i našemu šatníku a botníku.

smějící se muž

Jaké jsou základní partie a oblasti, které musíme mít v naprostém pořádku a čistotě, abychom na okolí udělali pozitivní dojem?

  • Umyté vlasy. U žen případně i účes vhodný na danou příležitost.
  • Upravené obočí, decentní make-up u žen.
  • Bílé zuby. Jen máloco dokáže pokazit první dojem tak jako ošklivý úsměv. Pokud vám dlouhodobě dělá starost vzhled vašich úst, neotálejte a podnikněte potřebné kroky k tomu, abyste se mohli opět naplno smát. Využijte například bělení zubů v Liberci 2kdent.
  • Čisté a dobře padnoucí oblečení. V rámci pracovních schůzek je vhodné si nastudovat dress-code související s danou akcí, na kterou se chystáte.
  • Čisté boty.
  • Upravené ruce a zejména nehty na rukou.