Pleť je pro všechny ženy velice důležitá.  Naši pleť vidí každý okamžitě, hned jak se na nás podívá.  Pleť by nás měla reprezentovat a je stejně důležitá jako naše vlasy.  Oblečení můžeme změnit ze dne na den, účes a barvu vlasů také, ovšem pleť je velice citlivá a nelze ji změnit k lepšímu hned, jakmile si uvědomíme nějaký problém. Pleť reaguje na změny velice pomalu a navíc tím pomaleji, čím starší jsme.  Pokud jsme si své pleti dříve vůbec nevšímali, budeme mít o to větší práci.
zelenooká bruneta
V dětství mívá většinou pleť hezkou každý, což se ovšem mění v dospívání, kdy má téměř každý větší či menší potíže s akné. Tyto problémy většinou vymizí či se výrazně omezí s příchodem dospělosti. V mládí mívají ženy krásnou pleť a mají pocit, že se o ni nemusí starat. Výkyvy v kvalitě pleti bývají pouze krátkodobé – například po probdělé noci. S přibývajícími roky ovšem přibývají také problémy s pletí. Možná, že ne přímo problémy, nicméně na pleti je znát, že by si zasloužila trochu více péče.

Péče o pleť nemusí být vůbec finančně náročná. Mnohé testy výrobků nám dokonce ukázali, že některé levné výrobky ze supermarketů – pleťové krémy, masky apod., mohou být kvalitnější, než značkové výrobky ze speciálních obchodů. Je tedy velice dobré pečlivě vybírat a zkoušet, dokud nenajdete takový výrobek, který vám bude vyhovovat.

Co dělá naší pleti dobře? Svou pleť nemusíme hýčkat jen drahými krémy. Stejně důležité pro naši pleť je například i dostatek tekutin, neměli bychom tedy zanedbávat svůj pitný režim. Pleť bude krásně vypnutá, hydratovaná a bude působit svěžeji.  
malý krém
A co dalšího můžeme pro svou pleť udělat?  A co bychom neměli nikdy zapomenout? Mnohé krásné ženy světa, modelky aj. se shodují na jedné důležité věci a tou je: čištění pleti. Vždy si večer nezapomeňte pečlivě odlíčit svou pleť, oči, případně dekolt. Je velice důležité, aby si vaše pleť mohla přes noc odpočinout od všech líčidel.