Lidé si závidí naprosto všechno. Ale nejvíce ze všeho si závidí PENÍZE. Jak dáte druhým najevo, že máte něco, co oni nemají, budou Vás ze závisti pomlouvat. Natož když dáte najevo, že máte poněkud více peněz než oni. Proto dobrá rada nad zlato: nechlubte se vysokým platem, náhodnou výhrou nebo dědictvím. Ač byste se tak rádi podělili o svoji radost, NIKOMU SE TÍM NECHLUBTE!

Odborníci radí ani v rodině nepřiznávat, že jste přišli k hodně penězům. A mají pravdu. Určitě znáte případy, pokud ne přímo z vlastní zkušenosti, že peníze rozkmotřili sourozence a vztahy se všemi i nejbližšími příbuznými, které dosud byly ty nejlepší.
 
Poznáte kvalitní přátele
Pokud byste přece jen tu odvahu našli a dobrým kamarádům nebo sousedům se pochlubili svým nadbytkem peněz, má to snad jen jednu výhodu.

Téměř okamžitě poznáte, zda to jsou opravdu praví přátelé. Ze všeho nejdříve očekávejte ŽÁDOSTI O PŮJČKY, které většinou nikdo nebude chtít moc vracet. Jestliže i přesto, že máte dost peněz, zbytečně nerozhazujete a nepořádáte divoké mejdany, budete brzy DIVNÍ a závist a pomluvy Vás brzy připraví o téměř všechny přátele.

Peníze prostě veškeré vztahy zatěžují, a proto je opravdu lepší se o nich vůbec nebavit. Ono až si zakoupíte nový vůz nebo nedej bože se přestěhujete do lepšího, pomluvám se stejně nevyhnete.
 
Pohled z druhé strany
Ten, kdo se už narodil do bohaté rodiny, všechno dostal ZADARMO. S penězma je všechno snazší a všechno trápení menší, protože máte více svobody v rozhodování a více možných řešení.

Můžete si jezdit na drahé dovolené a kupovat drahé oblečení. A i když máte třeba postižené dítě, můžete mu zaplatit všechny možné pomůcky a upravit dům. Kdyby se něco stalo s dítětem v chudé rodině, jak by to s ním dopadlo? Jeho rodiče také pracují od rána do večera, ale za nízký plat, a tak co mají ze života?