I v malém bytě chceme hezky bydlet a „volně dýchat“! Ne jenom skladovat věci a přespávat tam. Není to lehký úkol ho správně zařídit, ale když víme jak na to, dá se to zvládnout. Základem je využít celý daný prostor, prostě každý centimetřík. Pomůžou nám například skříně na míru http://www.sten-skrine.cz/, multifunkční spotřebiče v kuchyni nebo také vhodně vybrané barvy! Jak na to?

malý světlý obývací poko

Nábytek musí šetřit místo

S využitím každého volného místa nám nejvíce pomůže nábytek na míru. Je dražší než ten sériový, ale je to v malém bydlení velice dobrá investice. Pokud můžeme, pořídíme co nejvíce takových kousků. Může to být kuchyňská linka, vysoké vestavěné skříně, vyvýšená postel, botník, úložná police nebo skříňka do koupelny. Možností je opravdu hodně. Vhodné je použít také takový nábytek, který je umístěn na stěnách, na nožkách nebo je vyroben z tenkých kovových prvků či průhledných materiálů. V malém bytečku raději neumisťujeme příliš robustní čalouněné kusy nábytku, většinou to nevypadá moc hezky.

Multifunkční pomocníci

V dnešní době široké nabídky různých víceúčelových spotřebičů a vybavení do domácnosti si jistě vybere každý. Záleží jen na našem vkusu, prostorových a finančních možnostech. Pořídit si můžeme například rozkládací sedačku, postel s úložným prostorem, pračku se sušičkou „dva v jednom“, multifunkční varnou desku, kuchyňského robota nebo robotický vysavač. Nebo třeba vše. Vše se do minibytu hodí.

bed-1839184_640

Hra světla a barev

Dostatek světla a světlé barvy dokážou byt rozzářit a opticky mu přidat na objemu! Pokud se nedostává přirozeného denního světla, pomůžeme mu proniknout od oken dále do místností. Dobré je použít v interiéru hodně průhledných a lesklých materiálů. Do výplní dveří, částí stěn nebo Dobrými pomocníky i celých příček. Dobrými pomocníky jsou v tomto směru též vhodně rozmístěná a nastavená zrcadla. Z barev jsou nejvhodnější klasická bílá i světlé barevné odstíny. Třeba žluté, béžové, meruňkové, zelené, modré, ale také hnědé či šedé. V malých prostorách odborníci rozhodně nedoporučují experimenty s divokou pestrostí barev a ostrými barevnými kontrasty!