Jde obecně o část oblečení, které „frčí navždy“. A proč? Proč se jich prodává dennodenně na celém světě taková spousta? Nic složitého – praktičnost a pro mnohé příjemnější nošení než formální košile, to jsou hlavní důvody. Spojíte-li to s možností nepřeberného množství variant čítajících barvy, střihy, nápisy, nově třeba i 3D potisky, máte kus ošacení, jehož popularita jen tak neklesne.

potisk na triko

Trocha historie

Úplné počátky nošení oděvu, který by mohl dnešní trika vzdáleně připomínat, se datují do období starého Egypta. Nicméně v podobě, jak je známe dnes, jsou tu s námi něco málo přes sto let. Obdobně jako v případě konzerv, i zde hrála od počátku hlavní roli efektivita a užitečnost vyžadovaná armádou. Vzniku konzerv předcházela potřeba dlouhodobějšího uchování jídla pro vojsko, později byla zase první trička velice efektivní pro vojenské posádky ponorek USA. Co nejmenší odpor pro pohyb, lehkost a variabilita různých verzí znamenala postupem času doslova revoluci v oblékání. Zmíněných předností začali posléze využívat i pracovníci v různých dělnických profesích. Avšak opravdový zlom nastal až v padesátých letech, postaral se o něj prvním potisk ve velkém.
tričko s límečkem

Současnost

Reklamní sdělení, vtipné texty nebo hlášky z filmů a spoustu všemožného dalšího, triko snese opravdu snad všechno. Pomocí něj lidé mohou vyjadřovat názory, rozlišují se na různé sociální skupiny. Třeba na posluchače různých hudebních žánrů. Například na heavy metalový koncert s potiskem Michaela Jacksona moc lidí zřejmě nepřijde.

Velkým hitem posledních let jsou vlastní potisky. Nepřeberné množství webů nabízí čím dál tím víc uživatelsky přívětivější rozhraní pro zadávání zákaznických kritérií. Zkrátka, on-line si navrhnete triko, respektive to, co na něm má být. Přímo úměrně zájmu vzrůstá i nabídka a kvalita servisu. Proto lze vybrat nejen z nabídky mnoha přednastavených motivů, ale mezi možnosti volby patří i vlastní otextování či fotografie. O zábavu a dárky je tak postaráno v nejedné firmě nebo rodině.  Vytvořte si tedy svoje a buďte in.