Byli jste v těžké situaci, která vás donutila půjčit si nemalé peníze? A ne jednou ale vícekrát a vy musíte platit několik půjček, ze kterých vám jdou nehorázné úroky? V dnešní době splácí každý druhý Čech půjčku, hypotéku nebo leasing. Není nic výjimečného. Někdy se ale také stane, že se vaše půjčky stanou neúnosné a vy přestanete být schopni je platit. To může pokrýt pojištění, které si k nim můžete sjednat. Co ale dělat, pokud vás něco takového ani nenapadlo a vy už nemáte z čeho platit splátky?
prasátko pokladnička
Slyšeli jste někdy pojem konsolidace neboli sloučení půjček? Je to věc, která by vám mohla z této situace alespoň trochu pomoci. Jedná se vlastně o sloučení všech půjček, které máte, v jednu jedinou. Tu lze sjednat u jednoho z poskytovatelů stávajících půjček nebo u úplně nové instituce.
Říkáte si, jak vám může pomoci další půjčka. Je to jednoduché, hlavní výhodou konsolidace půjček je především cena za půjčení peněz neboli úrok. Tím že máte ve finále jen jednu jedinou, platíte pouze jedny úroky, které bývají často i nižší, než například u nebankovních institucí.
Další výhodou je fakt, že nemusíte hlídat tolikero placení. Stačí se soustředit pouze na jedno. A navíc, pokud získáte větší obnos peněz a chcete půjčku splatit dříve, je to možné a navíc zdarma bez dalších poplatků a pokut.
anglicky půjčky
Velký plusem je také možnost snížení měsíčních poplatků (za cenu prodloužení doby splácení). Tato možnost mnoha lidem pomůže.
Pokud je vaší domácnosti více úvěrů, ale každý na někoho jiného, není to problém. Konsolidovat se dá i v rámci rodiny.
Pokud nad touto možností přemýšlíte, je nejlepší zajít přímo do banky, u které máte v plánu půjčky sloučit, vzít tam všechny potřebné dokumenty a poradit se s odborníky, jak nejlépe vaši situaci vyřešit. Můžete také zkusit zjistit podmínky u více institucí a vybrat tu nejlepší pro vás.