Mladí lidé stále spoléhají na své rodiče, kteří jim rádi s čímkoliv pomohou. Jak čas ale plyne, tito mladíci se odstěhují a učí se žít ve skutečném světě bez ochrany maminky a tatínka, byť jsou stále nablízku. Veškeré iluze o světě, kteří si tito jedinci vytvořili za dobu bydlení pod střechou svých milovaných rodičů se náhle rozplynou v momentě, kdy si zařizují vlastní bydlení a na vlastní kůži zakoušejí, jak svět kolem nich vlastně funguje. Někdy je to boj velice tuhý, a vidina vítězství je v nedohlednu. Nicméně, jak se tento mladý muž či žena stále učí, stává se z něj/ní stále zodpovědnější jedinec, u kterého se postupně mění životní priority. Jak poznáte, že jste čím dál tím více dospělejší? To se dozvíte v tomto článku!
 modlící se muž

Otázka peněz

Máte práci, bohatou výplatu a po zaplacení všech složenek, nájmu, inkasa, daní, jídla a zachování úspor na horší časy zjišťujete, že vám toho moc nezbylo. Vaše radost se mění na smutek při pohledu na stav bankovního účtu. Učíte se hospodařit s penězi tak, abyste do další výplaty vyšli.
 kutil před domem

Domácí práce

Žijete sám/a a nyní za vás nic neudělá někdo druhý. Jak si ustelete, tak si i lehnete. Abyste nežili ve špíně, nutíte se chopit se koštěte a vytírat. Perete si prádlo, objevujete nové a nové možnosti své pračky, žehlíte, experimentujete v kuchyni, a snažíte se ji nepodpálit. Učíte se ze svých chyb.
 relaxace u krbu

Vylepšování domácnosti

Vždy vás vzpruží myšlenka, že si pořídíte nový elektronický spotřebič. Poskakujete a radujete se nad  novým vysavačem a strkáte jeho fotky na sociální sítě, kde jasně dáváte najevo, jak moc jste pyšný. Občas je třeba něco opravit, přivrtat, přišroubovat – snažíte se proto být domácím kutilem, ale nejste-li technicky zdatný, selháváte a prosíte nejbližšího schopného člověka, aby vám pomohl.
 

Samostatnost

Jste dospělý, odkázáni na sebe. Tentokrát za vás nikdo nic nevyřídí. Sami si obvoláváte lékaře a firmy. Osobně chodíte na poštu a na úřady, abyste vyřídili všelijaké záležitosti. Už vás nikdo nevede za ručičku. Jste v tom sami. Maximálně můžete zavolat přítele na telefonu s nápovědou. V očích veřejnosti by vám rozhodně neprospělo, kdyby vedle vás stála vaše matka a radila vám, co a jak udělat.
 

Duševní pohoda

Společenský život vás unavuje. Již nejste tygrem salonu a králem mejdanů. Ano, sem tam si vyrazíte, ale svou roli společenského draka jste pověsili na hřebík a nevědomky jste předali vaši štafetu někomu jinému. Po náročném dni v zaměstnání nyní jen toužíte po klidu, pohodlí a své posteli. Pracovní život vás dokonale vysává.