Dlouho jste se rozmýšleli, zda koupit raději rodinný dům za městem, nebo větší byt v centru města. Obojí mělo několik pro a proti a vy jste se stále nemohli přiklonit k jedné, nebo ke druhé variantě. Nakonec jste nalezli přímo ideální řešení. Velký podkrovní byt v centru města, který má po celé své délce krásnou terasu. To je přesně to, co jste si přáli! Budete si moci užívat blízké dostupnosti do centra města a přitom můžete mít svůj koutek, kde pobývat venku a v plném soukromí.

zimní zahrada

Počasí vás zradilo

Už po prvních dnech, kdy jste se přestěhovali do vašeho nového bytu, jste zjistili, že pobyt na terase bude možný jen za ideálních podmínek. Najednou je příliš větrno, prší, nebo je příliš mnoho sluníčka. Dny, které můžete strávit venku, se tak značně omezily a vaše terasa je spíše nevyužívána. To vás opravdu mrzí, protože byla jedním z hlavních důvodů, proč jste se rozhodli pro koupi tohoto bytu.

Ukážeme vám, jak to změnit

Na terasu, kterou chcete u vašeho bytu často využívat, zcela určitě patří pergola. Tu si nepředstavujte jen jako dřevěný altán umístěný v rohu zahrady. Moderní pergoly mají své místo právě na terasách u bytů a rodinných domů. Můžete si zvolit z celé řady moderního a neotřelého provedení. Nádherně vypadají ty, které jsou prosklené ze všech stran, a přitom dovedou odolávat nejen dešti, ale i sněhu.

slunný den

Náročná péče

Pokud zvolíte dřevěné provedení pergoly, je pravdou, že se budete muset věnovat její údržbě. To však neplatí v případě hliníkových pergol. Ty vám budou sloužit dlouhá léta a na jejich stále dokonalý vzhled se můžete spolehnout. Jsou zcela bezúdržbové.

Pod střechou, nebo bez střechy

U moderního typu pergol si dokonce můžete zvolit, zda bude vaše střecha pevná, nebo stahovací. Podle počasí se tak rozhodnete, jak místo pro vaše venkovní posezení aktuálně přizpůsobit.