Sportovat byste měli bez ohledu na to kolik je vám let. Zdravý pohyb je prospěšný nejen pro vaše tělo, ale zároveň dokáže povzbudit i vaši psychiku.

Pro všechny věkové generace

Lidé dnes tloustnou nejen z důvodu nevhodné stravy, ale také protože jim chybí vhodný pohyb. Valná část nejen českého obyvatelstva tráví většinu svého pracovního a následně i volného času před obrazovkou, a to ať už ve formě monitoru, nebo televizní přijímače. To samozřejmě není úplně dobře, jelikož se tak ničí nejen záda, ale zároveň se přibírá na váze. Kdyby se to týkalo primárně dospělých, ještě by se to nemuselo označovat za vyloženě akutní problém, ale vzhledem k tomu, že mezi obézními stále častěji přibývají i nejmladší generace, je to na pováženou.

S trampolínou je zábava

Pokud nechcete, aby byl váš potomek ve dvanácti letech podobný pašíkovi, měli byste s tím něco začít dělat už teď. Ideálním způsobem je kombinace metody cukru a biče. Rozhodně mu nezakazujte videohry nebo televizi, ovšem něco za něco. Pokud bude chtít každý den alespoň chvíli hrát hry, měl by se předtím alespoň chvíli pořádně hýbat. K tomu vám ideálně poslouží trampolína pro děti Goodjump.

A proč právě trampolína? Tento cvičební nástroj je mnoha rodiči a jejich dětmi brán spíše jako hračka než cokoliv jiného. I když to není samozřejmě přesné, je to dobře, jelikož děti skákání baví. A také se během něj docela dost zapotí. Zkuste si to jednou vyzkoušet a sami uvidíte, že po pár minutách to může začít být pořádná dřina. A to je řeč pouze o základních cvicích, které jsou nejméně náročné. Čím více se sestava bude obměňovat, tím bude pro daného jedince složitější a náročnější vytrvat. A to je dobře, jelikož právě takto se pěstuje kondice, respektive rostou svaly.

Skákání na zahradě

Pokud se rozhodnete trampolínu domů koupit, měli byste si vybrat větší model, který unese nejen dítě, ale zároveň na něm může skákat i dospělý. Jakmile váš potomek skončí ve cvičení, můžete ho tak hned nahradit. Není problém se mezi sebou vsadit, kdo vydrží poskakovat déle. Je to docela sranda, která zocelí tělo a posílí ducha. A to tady přeci jde, ne?