Dříve nebyla na českém trhu kvalitní nabídka konfekce. To vedlo k tomu, že buď skoro každá žena měla svou vlastní švadlenku, nebo svůj vlastní šicí stroj a oblečení si šila sama. Často se jednalo o kombinaci obojího. Každý ví, že ušít není takový problém, jako správně nastříhat. To je velmi obtížná práce a tak mnohé ženy nechávaly oděvy nastříhat u odbornice a samy si to ušili. Mnohé důvěřovaly modelům. Bývaly běžně k sehnání v prodejnách s textilní galanterií.

zátiší se šitím

V současné době jenabídka oblečení dostatečná. Ať už jsou Vaše požadavky jakékoli, najdete si to své. Oblečení cenově dostupné i nákladné, oblečení pro subtilní i plné postavy.Přesto zájem o švadlenky a ruční produkci roste. Mnohé ženy rády šijí a prodej šicích strojů zažívá boom. Kvalitní práce, originalita, to vše se velmi cení.

šicí stroj

Dbejte na kvalitní podmínky

Pokud šijete, ať už jako amatér, nebo jako profesionál, určitě byste měli dbát na to, abyste měli kvalitní podmínky pro práci. Například to není jen kvalitní šicí stroj, ale také například kvalitní krejčovské panny, které Vám práci výrazně usnadní, zvláště když budete šít náročnější kousky, které se skládají z mnoha kusů látky. Také byste si určitě měli najít dobrý a cenově dostupný zdroj metráže. Dříve bylo mnoho prodejen s textilní galanterií, dnes musíte surfovat po internetu, abyste našli vše potřebné. Je to trochu zdlouhavé a proto je vhodné vyřešit to v rámci jedné objednávky.

jehla a špendlík

Krejčovská dílna to rozhodně není minulost. Skoro každá žena má v sobě potenciál módní návrhářky a je určitě škoda toho nevyužívat. Buďte kreativní. Uděláte radost nejen sobě, ale zcela jistě také svým nejbližším, kteří budou nosit Vaše zdařilé modely, které budou originální a neobvyklé.
Inspiraci můžete načerpat například také zde: