Bazén je sezonní záležitost, protože se nedá využívat třeba uprostřed zimy, kdy jsou teploty pod nulou. A proto je zazimování naprostý základ.

Zazimujte včas bazén

Mráz může škodit

Bazén nám přináší spoustu radosti a dobrodružství, které si můžeme užívat třeba s rodinou či příteli, přičemž nemusíte vůbec nikam jezdit https://www.tipcars.com/magazin/poradna/jak-spravne-jezdit-s-tdi-u-octavie.html a platit za koupaliště, protože ho můžete mít třeba na zahrádce a hned vyjít z domu a mít ho na dosah. Samozřejmě se dá využívat jen při určitém počasí a koupací sezóna má v našich podmínkách každý rok svůj konec, protože pokud nejste otužilci, tak se nebudete koupat v ledové vodě.

plavání v bazénu

S tímto obdobím přichází menší starost se zazimováním celého bazénu, což je důležité hlavně kvůli tomu, abychom na jaře hezky k bazénu přišli a nemuseli trávit spoustu času kompletním obnovováním, aby byla voda zase vhodná ke koupání. Základem je zbavit se všech nečistot, což vyžaduje vyndat veškeré nepotřebné věci a začít s čištěním, aby přes zimu nezůstalo ve vodě zbytečně velké množství různých nečistot. Zároveň se musíme postarat o údržba filtrace a ochránit všechny prvky před mrazem.

Kvalita vody

Přes sezónu jistě všichni chceme mít hezky čistou vodu, abychom se v ní mohli bez problémů koupat a užívat si letních radovánek. To vyžaduje čištění i vhodnou chemii, aby nehrozilo napadení zelenými řasami a jinými bakteriemi. Nesmíme se na kvalitu vody vykašlat i v zimním období, protože její obnova by byla následně složitá a zbytečně by se mohla i finančně prodražit.

čirá voda

K zabránění zkažení vody je nejlepší koupit speciální přípravky, které jsou vhodné i pro zazimování nadzemního bazénu. Zazimovač je specifický chemický přípravek se složením, které se stará o to, aby voda byla skutečně čistá i v zimním období. Hodí se i mnoho dalších produktů, protože třeba takové zátky trysek zabrání poškození těchto zařízení mrazem, protože bychom je museli pracně vyměňovat. Zátek nejen na trysky je několik druhů, abyste mohli soustavu filtrace a celkového oběhu hezky ucpat a zabránit tak jejímu zamrznutí a zanešení nečistotami.