Podzim je v plném proudu, změny teplot, déšť… A také se blíží sice krátké ale přeci jen prázdniny. Tento rok by měli být delší, než jsou obvykle díky dobře uskupených svátcích a dnech u sebe. To je ideální příležitost poslat naše dítě třeba jen na pár dnů na nějaký tábor. Ne všechny tábory vyhlašují turnusy na tak krátké prázdniny, ale některé by se najít mohly. Můžete se hned zkusit podívat na turnusy vašeho oblíbeného tábora, kde vaše dítě trávilo léto. Tábory, které vyhlašují turnusy i mimo hlavní sezónu jsou například tábory se zvířaty, které rádi přijmou pomoc od táborníků.

děti, déšť

Má to cenu posílat dítě na tak krátkou dobu na tábor?

Při položení této otázky si musíte říct, co by vaše dítě mělo jinak v plánu. Návštěva prarodičů? Kamarádů? Nebo jen tak sedět doma a nic nedělat? Dnešní děti by byly schopny celý den sedět u mobilu nebo televize a nesnažit se dělat nic produktivního ani zábavného. Pokud víte, že tímto způsobem bude vaše ratolest trávit čas přes podzimní prázdniny, je právě zmíněný tábor tou nejlepší alternativou. Není však dobré dítě do ničeho nutit. Pak tam půjde s nechutí a ani těch pár dnů si moc neužije a nezrelaxuje se. Pokud se vám nepodaří žádný tábor najít, můžete zvážit ho poslat třeba k prarodičům mimo město, abyste si i vy mohli troch odpočinout, i když stejně budete mít nejspíše klasickou pracovní dobu.
stromy, jezero

Pokud tábor najdu, jak se na to připravit?

Při přípravě na letní tábor jsou věci, které sbalíte s sebou jasné. Kraťasy, kecky, kšiltovka… Musíme dbát na to, že počasí na podzim je nepředvídatelné. Takže jeden den může být slunečno a deset stupňů a další zase pět s deštěm. Takže musíme myslet jak na trička, tak na bundy s pláštěnkami.

Pokud se nám nechce na těch pár dnů posílat děti pryč, můžeme je samozřejmě nechat doma a nechat je užít si trochu klidu a pohody. Ale zase můžeme využít volných chvil k zábavě s nimi a nenechat je celé odpoledne “četovat” s kamarády, se kterými by jinak mohly jít ven.