Měli jste také někdy pocit, že byste chtěli zkusit, jaké to je být tanečníkem? Líbily se vám v televizi přenosy tanečních soutěží a napadlo vás, jaké to je tančit závodně a zažít tu atmosféru? V této době není nic nemožné.

tango

Svaz učitelů tance České republiky

Tento Svaz učitelů tance je profesním sdružením, které sdružuje učitele tance. Tedy taneční mistry z celé České republiky.
Tento svaz je zapsaným spolkem od roku 1895. Tehdy vznikl jako Klub tanečních mistrů v Království českém. Obnoven byl pak pod výše uvedeným názvem v roce 1968.

Krásná podívaná

Protože jsem byla zvědavá, jak asi podobné soutěže vypadají, na jednu takovou jsem se šla podívat.
Naprosto mě uchvátila koncepce soutěží, které se v tanečním sportu pod záštitou tohoto svazu, pořádají.

tanec

Já osobně jsem na navštívené soutěži viděla tančit tanečníky kategorie Senioři Z, jejichž věk musí být u jednoho z partnerů minimálně 35 let a u druhého minimálně 30 let. Ti, které jsem však na soutěži viděla já, byli jednoznačně starší, než 40 let. Tito tanečníci byly začátečníci, což sice může být trošku vidět, ale nadšení, se kterým tančili, bylo úchvatné a drobné nedokonalosti jednoznačně přehlušil právě pocit radost, který svým tancem předávali.

Tyto páry tančily dokonce ve dvou soutěžích v této kategorii, protože tančily jak tance standardní, tak latinskoamerické. Ptáte, které to jsou?