Pokud Vás nenaplňuje práce, kterou děláte a do práce se netěšíte, tak není nic jednoduššího než zaměstnání změnit. Mnoho lidí, především starších, se bojí o své zaměstnání a o ztrátu práce.
V dnešní době ale není důvod. Obzvláště pokud žijete ve městě. Zaměstnanci se vyloženě perou o to, kdo k sobě přiláká nové síly, protože v Česku je v současné době nedostatek pracovníků. Takže mnoho zaměstnavatelů nabízí různé vstupní výhody pro nové zaměstnance a snaží se je motivovat k tomu, aby u nich zůstali. Pokud toto Váš zaměstnavatel nedělá, pak zřejmě jen spoléhá na to, že se bojíte a strach Vám nedovolí podat výpověď.
přibitá cedule.jpg
Mnoho lidí se tak nechává svými nadřízenými vykořisťovat. Potřebovali by v práci více přestávek, lepší prostředí a pracovní podmínky nebo jim nevyhovuje jejich platové ohodnocení. Ale většina se bojí o tom se svým šéfem mluvit, protože pak by mohli být označeni za problémové a skončit ještě hůře. To je ale naprostá hloupost!
V České republice platí mnoho zákonů na ochranu zaměstnanců před zaměstnavateli. A právě tyto zákony Vás chrání. Pokud se tedy někdo bude snažit zneužít Vašeho nižšího postavení a vykořisťovat Vás, nebojte se ozvat a situaci řešte.
pracovní setkání.jpg

Běžte tedy za svým nadřízeným a řekněte si o zvýšení platu, řekněte, že jste v práci prostě nespokojení a ať s tím něco udělá. A uvidíte, jak se zachová. Třeba budete mile překvapeni, jak se bude snažit Vám vyhovět a udržet si Vás. V případě, že se setkáte s nesouhlasem a arogancí, tak pohrozte odchodem. Nepomůže-li to, pak skutečně podejte výpověď. V práci, kde vedoucím nezáleží na pohodě zaměstnanců, nemáte, co dělat.
Je mnoho portálů, kde se denně objevují stovky nových nabídek na zaměstnání. Některým jde o vzdělání, ale většinou dají zaměstnavatelé přednost zkušenostem v oboru. Tak na nic nečekejte, sepište životopis a najděte si novou práci. Takovou, do které budete chodit s úsměvem na rtech.
A pokud je Vám manuální práce nepříjemná, pak je tady také možnost začít s podnikáním. Má to mnoho výhod, ale také to může být rizikové a nebezpečné, a pokud máte rádi jistotu, pak to zřejmě nebude nic pro Vás. Jste-li ale dobrodruhem, který rád zkouší nové věci a řeší různorodé problémy, pak se můžete zkusit prosadit se svou vlastní firmou. Dnes již existuje mnoho firem, které Vám s prvními kroky pomohou.