Dolní Morava je v současnosti obrovský trhák. Dá se říci, že se může klidně pojmenovat Moravským Špindlerovým Mlýnem. Ale přiznejme si, že to co na Dolní Moravě můžete zažít, na to zkrátka Špindl nemá. Poslední atrakcí je nejdelší lanový most v Evropě, který se bude otevírat letos v květnu. Je dlouhý půldruhého kilometru a každý si asi dokáže představit ty pocity, co bude mít, když bude zrovna uprostřed. Stovky metrů pod nohama volného prostoru, pohupující se, vetchá konstrukce. Bude to šílené a to znamená, že tam bude nával.

Kromě tohoto mostu je v Dolní Moravě řada dalších atrakcí. Lanovka, Stezka v korunách stromů, tobogán, trampolíny a další. A kdo nechce podporovat tyto komerční atrakce, ten se může vydat na velkolepější cíl. Může vystoupit na Kralický Sněžník.

Visutý most

Kde je nával lidí, kde jsou obsazeny hotely a penziony, tam nejsou zrovna klidné noci. Noční zábava, která se rozjíždí v pozdním večeru, není ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Odkud vyrážíte s malými dětmi, nevěšte hlavu. Nemusíte si shánět ubytování přímo v Dolní Moravě. Dostatek ubytovacích zařízení je i v nedalekém okolí.

Tím okolím není myšlen nějaký velký okruh kolem Dolní Moravy. Levné ubytování Dolní Morava zahrnuje například také Červenou vodu, nebo Čenkovice. V Červené vodě, v části Mlýnický Mlýn je apartmánový dům, který nabízí skutečně parádní ubytování pro rodinnou rekreaci.

Trampolíny

Všechny apartmány jsou moderně a komfortně vybaveny. Mají vše, co očekáváte od dovolené, při které chcete bydlet jako doma. Pohodlné ložnice, komfortní sociální zařízení, špičkově vybavenou kuchyň, ve které můžete vařit i ty nejnáročnější speciality, nebo dokonce péct. Penzion stojí nedaleko nástupní stanice lanové dráhy na Bukovou horu. Ta umožňuje lehounké zdolání převýšení a nástup hřebenové túry, třeba na Suchý vrch a pak k pevnosti Bouda.