Asi se u nás nenajde nikdo, kdo by alespoň jednou nenavštívil Chorvatsko. Většina Čechů viděla poprvé moře právě v této zemi. A i když je tam dnes už poněkud draze, stále jde o jedno z nejnavštěvovanějších míst českých turistů. Do Chorvatska se obvykle jezdí autem, případně se využívá letecká doprava. Ovšem také cesta autobusem má něco do sebe. Dnes se už nejedná o nepohodlné koráby silnic, které byly neustále porouchané. Dnešní dálkové autobusy poskytují daleko lepší komfort a jsou nekonečně spolehlivější.
moderní dálkový autobus

Pohodlí

Jízda autobusem na větší vzdálenosti nevyvolává u mnoha lidí právě příjemné pocity. Staré Karosy, které už tehdy patřily do šrotu, běžně celá řada cestovních kanceláří používala pro přepravu lidí nejen do Chorvatska, ale kolikrát i dál. Se současnými autobusy se to ale nedá srovnávat. Moderní typy už jsou dokonale vybaveny a nabízejí pohodlí srovnatelné s pohodlím v letadle. Při cestě tak už nebudete muset potlačovat zvracení při kodrcavé jízdě obstarožním autobusem, ale budete se moci kochat krásami zemí, kterými budete projíždět. Mezi Chorvatskem a Českou republikou je totiž také na co koukat.
bílý autobus

Žádné starosti

Dovolená se neskládá pouze z pobytu v dané lokalitě, ale i ze samotné cesty. Pokud si vyberete pro svou přepravu letadlo, dostanete se na kýžené místo sice velice rychle, ale také o hodně přijdete. V případě, že vaše volba padne na auto, připravte se na to, že se celou dobu budete muset soustředit primárně na jízdu a vůbec nic si neužijete. Proto je cesta autobusem rozumným řešením. Odpočinete si a zároveň skrze okýnko poznáte jiné kraje. Pohodlná cesta do Chorvatska bez žádného spěchu trvá zhruba osmnáct hodin. Záleží samozřejmě na tom, jakou cestou pojedete. Není to tedy žádný extrém, který by se nedal přežít. Berte to tak, že je to čas navíc, který na dovolené strávíte. A navíc vás autobus vyjde levněji než cesta autem nebo letadlem .