Pokud nemáme typ postavy, které sluší úplně všechny střihy plavek, čili pokud nejsme topmodelky od Victoria´s Secret, musíme přemýšlet, jaký střih plavek k naší postavě sedí. Na internetu najdeme mnoho článků o zvolení toho vhodného střihu k různým proporcím našeho těla. Tyto rady nám mohou sloužit jako odrazový můstek.  Je dobré vědět, že naše velké poprsí, kterým jsme odkojily tři děti, už asi v trojúhelníčkovém vrchním díle plavek bohužel nebude vypadat úplně nejlépe. Ovšem tohle je věc, kterou si asi dokáže vydedukovat téměř každá z nás. Ale opravdové dilema pro mnoho žen spočívá v rozhodování o tom, jaké plavky jsou na nich ještě „společensky přijatelné“. Zde hrají roli dva základní faktory.
posezení u bazénu

Prvním z nich je samozřejmě váha a stavba těla. Obecně platí, čím silnější, tím více má žena tendenci se zahalovat. Ale tady je třeba se na své proporce zaměřit a jednodílné plavky nemusí být vždy to pravé, poněvadž pořád je to kus látky, který tělo dokonale obepne a co je obepnuté, to je zvýrazněné. Pokud tedy nesáhneme po zeštíhlující černé klasice, kterou se nepokazí nikdy nic. Až na to, že taky nikoho nenadchne. Problém také může nastat, pokud prostorově výraznější žena sáhne po plavkách s výraznými barevnými vzory, ve kterých potom bude výrazné úplně všechno. Jste-li žena kypřejších tvarů, ovšem rovnoměrně rozprostřených, tak není důvod k tomu se vzdávat oblíbených, avšak dobře zvolených, dvoudílných plavek. Uvidíte, že v dobře padnoucí vyztužené podprsence, kalhotkách s vyšším pasem a zdravým sebevědomím, budete vypadat i vy skvěle.

Druhým důležitým faktorem je věk. Opět platí, čím je žena starší, tím větší má potřebu se zahalovat, ale mnohdy je to velká škoda. Ženy o sebe dnes pečlivě pečují, chodí do fitcenter, na kosmetiku a nejrůznější zkrášlovací procedury, díky kterým vypadají stále mladě.
polévání z láhve
Fakt, že jim táhne na padesát, ještě nemusí znamenat, že si pořídí jednodílné plavky, které jsou prezentovány v katalogu na modelkách jejich věku. Mnohdy i šedesátileté dámy ve vkusných dvoudílných plavkách mohou vzbudit obdivné pohledy okolí. Proto se nikdy nenechte při výběru plavek svazovat zažitými společenskými konvencemi, ale sáhněte vždy po těch, ve kterých si v kabince (s tím nelichotivým světlem, které odkryje úplně všechny nedostatky) budete připadat skvěle a sexy. Takových plavek totiž stejně moc nenajdete.